Kto ma najtańszy internet na Słowacji? Wybierz nielimitowany internet!

6.6.2023 23:32  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Reszta

Nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy internetu? Potrzebujesz nieograniczonej ilości danych w telefonie i nie wiesz, którego operatora wybrać? W tym artykule znajdziesz krótki przegląd najsłynniejszych operatorów i ich oferty nieograniczonego mobilnego, stacjonarnego Internetu lub mobilnej transmisji danych.

Nieograniczony internet mobilny

Internet mobilny ma kilka zalet. Na przykład można go używać w dowolnym miejscu w zasięgu, a połączenie jest realizowane za pomocą modemu USB lub bezprzewodowego routera Wi-Fi, bez skomplikowanej instalacji połączenia kablowego.

Nielimitowany internet mobilny oferuje np. Telekom - jeśli zabraknie Ci danych w przedpłacie, nie zapłacisz nic za dodatkowe dane (ograniczona zostanie tylko prędkość internetu) . Telekom oferuje trzy rodzaje internetu mobilnego - pakiety S (1 GB), M (5 GB) i L (15 GB). Pakiet S nadaje się do okazjonalnego użytku, np. jako zapas dla internetu stacjonarnego, M wystarczy już dla mniejszych rodzin lub grup, a L zawiera wolumen danych nadający się do współdzielenia. Oprócz tego Telekom oferuje również dodatkowe dodatkowe dane – jeśli użytkownikowi skończą się dane z pakietu i musi dalej korzystać z Internetu bez ograniczenia prędkości, może skorzystać z tej opcji. Ceny nieograniczonego internetu od operatora Telekom znajdziesz na tej stronie.

Oferuje również mobilny internet operator Orange, obowiązują tu podobne warunki jak w Telekom, ale różnią się wielkością pakietów i cenami. Orange oferuje pakiety Data Basic (2 GB), Data Optimal (5 GB), Data Premium (10 GB), Data Extra (20 GB) i Data Exclusive (50 GB). Przy korzystaniu z pakietów w Orange jest lepszy stosunek ilości danych do ceny, ale pakiety są większe niż w Telekomie, więc miesięcznie płacisz więcej. Jeśli często korzystasz z internetu mobilnego, bardziej opłaca się skorzystać z oferty Orange.

Operator O2 zapewnia również nielimitowany internet mobilny – możesz wybierać spośród pakietów danych Blue O2 (4 GB), danych Silver O2 (8 GB) lub danych Gold O2 (16 GB). Podobnie jak w przypadku poprzednich operatorów, nawet tutaj po wyczerpaniu danych można nadal korzystać z Internetu, ale z ograniczoną prędkością. Dane można zwiększyć jednorazowo po zużyciu, albo na stronie operatora, albo w aplikacji My O2. O2 oferuje również usługę Internet MINI, w której można odnowić 1 GB internetu za opłatą 3 euro lub 7 GB za 10 euro.


Jednak najtańszy internet mobilny nie zawsze jest najlepszym wyborem. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę zasięg sieci, maksymalną prędkość i wreszcie cenę. Dlatego najpierw dokładnie przestudiuj i porównaj oferty operatorów.

Nieograniczony internet w domu

Nieograniczony internet w domu oferuje wielu operatorów, ale w tym artykule porównamy tylko bardziej znane firmy, takie jak Orange, Telekom czy O2. Porównamy kilka ofert tych operatorów, biorąc pod uwagę prędkość transferu (prędkość pobierania i prędkość wysyłania. Jeśli chciałbyś sprawdzić te wartości w domu, możesz skorzystać z tę stronę, w przeciwnym razie zawsze warto sprawdzić wartość Ping. Jeśli nie wiesz, co to jest Ping, możesz dowiedzieć się więcej na do tego artykułu.

O2 oferuje relatywnie przystępny cenowo nielimitowany internet w domu – do wyboru cztery pakiety. Biały Internet LTE O2 w domu to pierwszy możliwy wybór. Wykorzystuje sieć 4G LTE, prędkość transmisji wynosi 15 Mb/s pobierania i 2 Mb/s wysyłania. Internet Blue O2 w domu ma taką samą prędkość transferu i cenę jak White, ale różni się tym, że korzysta z supernowoczesnej sieci LTE TDD. Pozostałe dwa oferowane pakiety również korzystają z tej supernowoczesnej sieci, ale prędkość transferu, a co za tym idzie cena, jest już wyższa. Jest to pakiet Srebrny Internet O2 w domu (30 Mb/s – pobieranie i 5 Mb/s – wysyłanie) oraz Złoty Internet O2 w domu (128 Mb/s – pobieranie i 10 Mb/s – wysyłanie). Obecnie są zniżki na pakiety, ceny możesz zobaczyć tutaj.

Operator Orange oferuje naprawdę szeroki zakres – zapewnia internet optyczny, domowy internet 4G oraz internet DSL. Internet optyczny jest najszybszy i najbardziej stabilny (600 Mbit/s download i 60 Mbit/s upload), ponadto jest nielimitowany, co jest zaletą w porównaniu z domowym Internetem 4G. Orange oferuje 300 GB wolumenu danych z Internetem 4G, ale po wykorzystaniu danych prędkość transferu spadnie. Ogólnie transfer danych jest znacznie niższy (pobieranie 30 Mbit/s, wysyłanie 3 Mbit). Trzecią opcją jest Internet DSL, który jest nielimitowany i prędkość transmisji jest tutaj wyższa (100 Mbit/s download i 10 Mbit/s upload). Podczas gdy Internet światłowodowy jest dobrym wyborem dla instytucji takich jak szkoły lub większe zakłady pracy, Internet 4G lub Internet DSL jest idealny do użytku domowego. Możesz wybrać pakiety już od 10 euro miesięcznie, z pełnym cennikiem Orange, a oni pomogą Ci w wyborze na swojej linii telefonicznej. Orange jest także faworytem, ​​jeśli chodzi o oferty telewizyjne i internetowe. Oferuje najbardziej korzystną kombinację telewizji i Internetu od wszystkich operatorów.

Możesz sprawdzić dostępność Orange Internet (czyli czy Internet będzie dobrze działał w Twoim domu) na stronie operatora. Przy każdym pakiecie masz możliwość sprawdzenia dostępności danej usługi w swoim miejscu zamieszkania poprzez wpisanie swojego adresu.

Operator 4ka (Stvorka) nie oferuje jeszcze internetu w domu, skupia się bardziej na danych mobilnych, których wybór przedstawimy w dalszej części artykułu.

Telekom ma do wyboru 3 pakiety internetu domowego - Magio internet M, Magio internet L i Magio internet XL. Wszystkie są bez ograniczeń czasowych i danych, różnią się jedynie szybkością transferu. Pakiet M – pobieranie 30 Mbit/s i wysyłanie 3 Mbit/s, L – pobieranie 250 Mbit/s, wysyłanie 25 Mbit/s oraz XL – pobieranie 600 Mbit/s i wysyłanie 60 Mbit/s. Warto również wspomnieć, że w pakiecie XL można wykupić usługę dodatkową Giga za 5 euro miesięcznie. Dzięki tej usłudze uzyskujesz prędkość połączenia do 1 Gbit/s. Całą ofertę internetową i cennik Telekom możesz zobaczyć tutaj.

TELEKOM bez limitu danych

Czasem jednak potrzebna jest nielimitowana mobilna transmisja danych, która jest niezastąpiona np. w podróży czy dłuższym pobycie poza domem. Jeśli wykupisz pakiet Unlimited Daily Data w sieci Telekom, otrzymasz nielimitowane dane mobilne na cały dzień w cenie 3 euro. Pakiet możesz zakupić przez aplikację lub stronę Telekom. Jeśli chcesz udostępniać dane Telekom znajomym i bliskim, przydatny jest również pakiet Extra Data dla bliskich, z którego możesz skorzystać zarówno Ty, jak i podzielić się nim wśród znajomych korzystających z usług Telekom. Ten pakiet zawiera 1000 MB w cenie 3 euro.

Nieograniczone dane POMARAŃCZOWY

Możesz mieć nieograniczoną ilość danych w sieci komórkowej, nawet jeśli Twoim operatorem jest Orange. Łącząc abonament Orange Go i internet stacjonarny otrzymujesz pakiet usług Love. W ramach tego pakietu masz do wyboru kilka opcji – w tym nielimitowane dane. W ten sposób Orange Internet będziesz mieć w telefonie gdziekolwiek jesteś.

O2 nieograniczone dane

Jeśli Twoim operatorem jest O2, możesz mieć nieograniczony dostęp do Internetu w telefonie komórkowym tylko w ramach stawki ryczałtowej O2 SMART. Możesz uzyskać nieograniczoną ilość danych, aktywując jeden z ta oferta O2. Wszystkie programy są bezpłatne i możesz korzystać z usług danych programów (nielimitowane dane, nielimitowane rozmowy i SMS-y) na terenie całej UE. Możesz więc korzystać z O2 Internet bez żadnych problemów nawet za granicą w UE. Ta usługa jest szczególnie opłacalna dla tych, którzy pracują za granicą, na przykład w Niemczech.

4ka danych bez limitu

Operator 4ka oferuje kilka pakietów, w których można aktywować określony pakiet danych na okres 30 dni lub jednorazowy pakiet z danymi na jeden dzień. Nielimitowany internet mobilny za 4ky można kupić w ramach ryczałtu SLOBODA ∞ za 5 euro/miesiąc. Jeśli masz inną stawkę ryczałtową lub kredyt, możesz aktywować nielimitowane dane zryczałtowane Sloboda data w sieci 4ka za 14 euro/miesiąc (jednak możesz korzystać z tych nielimitowanych danych tylko na terenie Republiki Słowackiej, za granicą zapłacisz dodatkowo 1 cent/1 MB).< /p>

Wszyscy operatorzy, czy to Telekom, O2, 4ka czy Orange, od czasu do czasu publikują akcję, dzięki której możesz otrzymać dane za darmo, wystarczy śledzić stronę swojego operatora.

Najtańszy internet bez limitu

Internet w domu

Gdybyśmy nie brali pod uwagę parametrów, a priorytetem byłaby dla nas cena, najtańszy internet w domu ewidentnie oferuje Orange. W cenie 10 euro/miesiąc oferuje internet o prędkości transmisji 15Mbit/s/1Mbit/s. Jednak najtańszym i najkorzystniejszym pod względem ceny i wydajności internetem stacjonarnym jest internet nielimitowany od Telekom, który zapewnia prędkość 30 Mbit/s/3 Mbit/s za 10,90 euro/miesiąc. Jeśli chodzi o szczegóły i inne przydatne informacje (na przykład, czy Internet jest bezpłatny lub z połączeniem), operatorzy na stronie Telekom chętnie Ci doradzą.

Jeśli byłeś niezadowolony z szybkości transferu swojego Internetu, dostępna jest aplikacja do przyspieszania Internetu, dzięki której możesz zwiększyć prędkość. Możesz zainstalować tę aplikację tutaj .

Internet mobilny

Najtańszy nielimitowany Internet mobilny na jeden dzień oferuje operator Telekom - w cenie 3 euro dziennie można surfować bez żadnych ograniczeń. Ogólnie jednak nielimitowany internet od 4ky jest bardziej korzystny - po zapłaceniu 5 euro otrzymujesz nielimitowany mobilny internet na cały miesiąc.

Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.


Nowe programy

Grindr 24.6.0

Czat gejowski

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Amazon Shopping 28.11.2.100

Aplikacja mobilna do zakupów

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sieć społecznościowa w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Google Pay

Płatność telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Zegar na komputer stacjonarny

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Pilot do telewizora w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Gra mobilna (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Wyodrębnianie plików RAR

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Gra kasyno na komputer

Demo

0 kB

Dzwoni budzik 4.06

Budzik z własną melodią

Freeware

0 kB

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11861 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 4 dni

Košík

Reklama | Łączność |