5 najlepszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi

4.4.2024 17:01  | 
Andrej Nowak

Kategorie: Mobilny

Aplikacje do zarządzania finansami osobistymi są przydatnym narzędziem, jeśli chcesz uzyskać przegląd swoich finansów. Dzięki temu możesz mieć pod ręką wszystkie niezbędne informacje o oszczędnościach i dochodach, bez chaosu.

Co potrafią aplikacje do zarządzania finansami?

Aplikacje do zarządzania finansami są przydatne, gdy musisz utworzyć budżet, zapłacić opłacaj rachunki na czas, monitoruj wydatki w domu i życiu osobistym, czy sprawdzaj wydatki i przepływy na rachunkach. Większość z nich oferuje także kilka dodatkowych funkcji, takich jak komunikacja online, rejestrowanie terminów, śledzenie subskrypcji czy udostępnianie portfela.

Najlepsze narzędzie do zarządzania finansami to takie, które faktycznie spełnia Twoje wymagania w zakresie zarządzania wydatkami i dochodami. Wiele z nich jest bezpłatnych, ale wybór najlepszego może być nieco trudnym zadaniem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 najlepszych aplikacji do zarządzania finansami, które różnią się funkcjami, wyglądem i ceną.

Goodbudget

Goodbudget to bezpłatny wirtualny menedżer pieniędzy i narzędzie do śledzenia wydatków, co idealnie sprawdzi się także przy planowaniu domowego budżetu. To osobisty menedżer finansowy, który wykorzystuje sprawdzoną metodę budżetowania kopertowego, w ramach której dzieli miesięczne dochody na określone kategorie wydatków, pomagając jednocześnie śledzić rachunki i finanse.


Praktycznie dzieli środki na cyfrowe koperty oznaczone ich przeznaczeniem - czynsz, zakupy spożywcze, rachunki, rozrywka. Dzięki niemu śledzenie finansów jest proste. Aplikację można synchronizować z systemami Android i iPhone, można z niej korzystać na dowolnym urządzeniu, a jednocześnie pozwala dzielić się budżetem z partnerami. Darmowa wersja oferuje sporo funkcji, ale nie umożliwia połączenia aplikacji z kontami bankowymi, dlatego wymagane jest ręczne wprowadzenie.

Spendee: Menedżer finansowy

Spendee to bezpłatna czeska aplikacja służąca do optymalizacji budżetów i śledzenia finansów, która zyskała uznanie na całym świecie. Korzysta z wykresów, które dają doskonały przegląd wydatków, które wydajesz na jedzenie, mieszkanie, zainteresowania osobiste i nie tylko. Pozwala zmienić swoje nawyki finansowe, ponieważ tworzy przegląd Twoich miesięcznych i rocznych dochodów, a także znajdziesz zabawne notatki dotyczące obliczeń finansowych.

Jeśli nie miałeś czasu na zaznaczanie wydatków w ciągu dnia, nie martw się, możesz korzystać z aplikacji także w trybie nocnym. Dzięki temu jest to praktyczny menedżer finansów, który pozwala stworzyć wspólny portfel i dzielić wydatki z domowego budżetu. Możesz także zdefiniować swój budżet, ale określ koszty i wydatki dla każdej kategorii. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia Apple, jak i Android. .

Honeydue

Aplikacja Honeydue przeznaczona jest do zarządzania finansami osobistymi z partnerem. Honeydue został zaprojektowany tak, abyś Ty i Twój partner mogli zarządzać swoimi finansami w jednym miejscu . Jest to idealny menedżer do określonego celu - jeśli chcesz zsynchronizować rachunki bankowe ze swoim partnerem, karty kredytowe, pożyczki i inwestycje. Jednocześnie możesz także wybrać, ile chcesz udostępnić.

Możesz także ustawić wspólne limity dla poszczególnych wydatków i kategorii, dzięki czemu otrzymasz powiadomienie, gdy Ty lub Twój partner będziecie blisko ich osiągnięcia. Aplikacja posiada również funkcję, dzięki której możesz rozmawiać, wysyłać emotikony i komunikować się ze swoim partnerem. Zaletą jest to, że jest to darmowa aplikacja, której celem jest osiągnięcie lepszej komunikacji i przejrzystości w zakresie wydatków i finansów pomiędzy partnerami.

Istnieje wspólne konto bankowe, które można łatwo zintegrować z aplikacją, jednak wadą jest brak funkcji śledzenia ogólnego przeglądu finansów.

YNAB

Zmień swój stosunek do pieniędzy i zacznij odpowiedzialnie zarządzać swoimi wydatkami. Aplikacja YNAB została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom planowanie swoich finansów decyzje z wyprzedzeniem, a nie tylko patrząc na przeszłe transakcje. Możesz dosłownie stworzyć plan na każde zarobione euro.

Działa to w ten sposób, że zaraz po otrzymaniu wypłaty określasz, ile powinieneś wydać na poszczególne kategorie - oszczędności, wydatki, długi i tym podobne. Zaczniesz bardziej skrupulatnie gospodarować swoimi oszczędnościami. Aplikację możesz połączyć z rachunkiem bieżącym lub oszczędnościowym, kartą kredytową lub pożyczką. Wadą aplikacji jest wysoka cena opłaty miesięcznej (ok. 14 €), natomiast opłata roczna jest bardziej akceptowalna. Dostępna jest również bezpłatna funkcja z 34-dniowym okresem próbnym.

Idealna aplikacja do podejmowania nadchodzących decyzji finansowych, spłaty zadłużenia, śledzenia transakcji.

Wallet - śledzenie wydatków

Wallet to bezpłatna czeska aplikacja do zarządzania dochodami i wydatkami za pomocą wiele przydatnych funkcji. Obejmuje również konto premium, które będzie kosztować tylko 15 € rocznie, co jest świetną wartością w porównaniu do innych płatnych aplikacji. Umożliwia synchronizację z chmurą, zapewnia wysokie bezpieczeństwo, możliwość zarządzania finansami, w tym ruchami na kontach, listami zakupów, długami i tym podobnymi, wspólnie z partnerem lub innym członkiem rodziny.

Aplikacja jest kompatybilna nie tylko z telefonami komórkowymi, ale także z tabletami, inteligentnymi zegarkami czy komputerami PC zarówno z urządzeniami Apple, jak i Android. Oferuje intuicyjne sterowanie, przejrzysty design i grafikę. Wersja darmowa oferuje nawet możliwość założenia 3 kont – bankowego, oszczędnościowego lub inwestycyjnego. Praktyczne są także widżety bezpośrednio na pulpicie, umożliwiające szybki dostęp do wydatków. Umożliwia także synchronizację z rachunkami bankowymi przy wsparciu większości słowackich banków. Wadą jest jedynie mniejsza synchronizacja kont.

Ostateczna rada

Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego zdecydowaliśmy się na aplikacje specyficzne, posiadające określone cechy i funkcje przeznaczone do konkretnego celu. Idealnie jest wybrać ten, którego potrzebujesz w aktualnej sytuacji. Jeśli chcesz zarządzać swoimi finansami z partnerem, zdecydowanie wypróbuj Honeydue. Jeśli chcesz zaplanować swoje wydatki z wyprzedzeniem, zainwestuj w aplikację YNAB. Warto także wypróbować czeskie aplikacje, które oferują przydatne i praktyczne funkcje, a przy tym są bezpłatne.

Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.


Nowe programy

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Gang Beasts 0.0.3

Gra komputerowa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Popularna gra planszowa na urządzenia mobilne

Ad-supported

0 kB

Bubble Shooter: Panda Pop! 13.1.101

Gra mobilna nie tylko dla dzieci

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otwieranie różnych plików

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maluj po numerach (aplikacja)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarabianie grając w gry

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Edycja filmów, obrazów, dokumentów

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program do tworzenia szkiców

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Szablon dla programu Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Nagrywanie ekranu komputera

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11848 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 40 minuty

Košík

Reklama | Łączność |