Darmowe audiobooki, gdzie je pobrać

6.6.2023 23:32  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Reszta

Kochasz książki, ale nie zawsze masz czas, żeby je przeczytać? Audiobooki to doskonała alternatywa. Zobacz, gdzie je znaleźć i jak legalnie i za darmo pobrać.

Gdzie można pobrać bezpłatne audiobooki

Bezpłatne audiobooki można zasadniczo znaleźć w wielu miejscach. Na przykład na znanym Ulozto można znaleźć setki, jeśli nie tysiące audiobooków. Możliwe jest również przekonwertowanie ich do formatu MP3 i pobranie ich z YouTube za pośrednictwem różnych bezpłatnych stron. Jednak obie te opcje nie są całkowicie legalne. Tak więc, gdyby ktoś chciał cię pozwać, byłoby to dość skomplikowane i najprawdopodobniej nic by ci się nie stało.

Jednak wciąż są wśród nas tacy, którzy są świadomi prawdziwej ciemnej strony pobierania audiobooków za darmo na czarno (oczywiście dotyczy to również muzyki i filmów). Jednym z nich jest np. to, że w ten sposób nic nie zarabiasz ani dla autora, ani dla wydawcy. Cóż, ponieważ wiele audiobooków online powstaje dosłownie na kolanach, jeśli pobierzesz je nielegalnie, uniemożliwisz twórcom tworzenie innych podobnych dzieł.

Darmowe audiobooki CZ/SK – gdzie legalnie je pobrać

Jeśli chcesz bezpłatnie i legalnie pobierać audiobooki, masz tylko kilka opcji. Pierwszym z nich jest wyszukiwanie audiobooków do pobrania za darmo bezpośrednio na stronach różnych instytucji, rozgłośni radiowych czy bibliotek. Ale w tym przypadku będziesz musiał trochę poszukać. Długo by wymieniać wszystkie małe wydawnictwa. Szukaj terminów takich jak „Tanie audiobooki” i „tanie audiobooki”, „bezpłatne pobieranie audiobooków”, „pobieranie audiobooków za darmo” i tak dalej.

Niestety audiobooki SK nie należą do tych, które są dostępne online w ogromnych ilościach. Jedną z witryn, na której można je znaleźć w dużych ilościach, jest eknizky.sk, z której można bezpłatnie pobierać audiobooki. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się. Na tej stronie znajdziesz głównie książki początkujących i mniej znanych autorów.


Skąd pobrać darmowe audiobooki należące do tych bardziej znanych? Trzymaj się, w takim przypadku będziesz musiał skorzystać z jednej z aplikacji, które przedstawimy poniżej, lub ofert księgarń, w których możesz natknąć się na różne oferty premium. Są to na przykład dwa bezpłatne słowackie audiobooki po rejestracji lub różne trwające promocje, w ramach których niektóre audiobooki można pobrać bezpłatnie przez określony czas.

Jeśli nie masz nic przeciwko słuchaniu audiobooków CZ, masz jeszcze kilka opcji do wyboru. Można je pobrać za darmo (gdzieś tylko słuchać online) na przykład na stronie radioteka.cz, stronie Czeskiego Radia (temata.rozhlas.cz) lub zvukoveknihy.cz.

Audiobooki w ofertach księgarni

Dzisiaj zdecydowana większość księgarń, a także sami wydawcy, oferuje także książki do słuchania i pobierania. Tak, w większości przypadków jest to usługa płatna, jednak, jak wskazaliśmy powyżej, często mówimy o naprawdę symbolicznych opłatach. Są symboliczne, zwłaszcza jeśli porównamy je z ceną klasycznych książek drukowanych. Wtedy różnica wynosi 50%, czasem znacznie więcej. Na przykład możesz pobrać audioknihy Martinus już od mniej niż 4 euro. Ponadto Martinus oferuje również aplikację, dzięki której w bardzo wygodny i praktyczny sposób można słuchać audiobooków.

Audiobooki MP3 znajdziesz także w menu Alza.sk lub na Heureka, które przekierują Cię do niezliczonych mniejszych i większych księgarń. Ponadto niektóre z nich oferują również opcję opłaty ryczałtowej, która waha się od około 5 do 15 euro rocznie. Po zapłaceniu masz wszystkie audiobooki za darmo.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, kupując audiobooki w księgarniach, jest to, że niektóre z nich nie są dostępne do pobrania, a jedynie na płycie CD. W takim przypadku zostaną one wysłane pocztą po dokonaniu płatności.

Audiobooki w Google Play

Inną opcją są aplikacje, które znajdziesz w Google Play. Pobieranie ich jest bezpłatne, ale kupowanie e-booków za darmo już nie. Jednak w przypadku wielu tytułów książek znów mówimy o naprawdę symbolicznej opłacie. Wymienione poniżej aplikacje należą do najbardziej znanych, najpopularniejszych i niewątpliwie najbardziej niezawodnych w Google Play, ale jest ich o wiele więcej. Oczywiście można je również pobrać bezpośrednio ze stron internetowych ich „dostawców”.

  • Audiobooki Audioteka: To prawdopodobnie najbardziej znana aplikacja, którą możesz pobrać za darmo. Zawiera kilka tysięcy tytułów, więc będziesz miał w czym wybierać. Można ją pobrać zarówno na urządzenia mobilne, jak i inne urządzenia z systemem operacyjnym Android.
  • Audiolibrix Audiobooks: W bazie danych można znaleźć ponad 4000 tytułów książek, zarówno w języku słowackim i czeskim, jak i angielskim i inne języki.

Bezpłatne motywacyjne audiobooki i inne popularne kategorie

Książkom motywacyjnym należy poświęcić szczególną uwagę, ponieważ najwyraźniej należą one do najczęściej wyszukiwanych i pobieranych. Jeśli wersja online będzie dla Ciebie wystarczająca, przejdź do YouTube. Znajdziesz tam sporo literatury motywacyjnej, jak np. audiobook The Happiness Puzzle czy szereg audiobooków autorstwa Eckharta Tolle'a (np. siła chwili obecnej, Dysfunction of our Mind - New Earth). Jeśli chcesz je „posiadać” w formie cyfrowej, nie masz innego wyjścia, jak tylko za nie zapłacić.

Dla Twojego zainteresowania: Audiobooka Cztery umowy, który w pewnym stopniu można również zaliczyć do literatury motywacyjnej, można znaleźć w ofertach Audiolibrix lub Audioteka, ale w tej chwili nie można go kupić , ze względu na oczekujące prawa autorskie. Jedyną opcją jest więc posłuchanie go online na YouTube w wykonaniu Jaroslava Duška lub zakup płyty w Martinusie.< /p>

Inną popularną kategorią są audiobooki dla dzieci. Można je ponownie znaleźć w menu księgarni, na YouTube, a także we wspomnianych aplikacjach. Można też spotkać audiobooki dla dzieci w swoistej „namacalnej formie”, jako dodatek do różnych mediów drukowanych (czasopism, gazet itp.).Audiobooki na CD są chyba nieco lepszym wyborem dla dzieci, ponieważ nie czytnik audio, specjalna aplikacja lub odtwarzacz.

Audiobooki online

„Słuchaj audiobooków za darmo” to nie to samo, co „bezpłatnie pobieraj książki”. Już coś wskazywaliśmy, ale jeszcze raz dokładniej i wyraźniej. Jeśli natkniesz się online na książkę, którą możesz odtworzyć bezpośrednio w odtwarzaczu na tej stronie, jej słuchanie nie jest nielegalne. Takie książki można znaleźć na przykład na stronie Słowackiego Radia.

Audiobooki YouTube

Jak słuchać audiobooków w YouTube? Bardzo prosto. Po prostu znajdź swój ulubiony tytuł, kliknij „PLAY” i słuchaj. Nawet w tym przypadku, jeśli natkniesz się na audiobooka, słuchanie go jest legalne. Właściwie ma prawa autorskie. Ale to jest coś, czym naprawdę nie musisz się martwić .

Jak znaleźć najlepsze audiobooki

NAJLEPSZE audiobooki, które można znaleźć za darmo lub za symboliczną opłatą, oczywiście moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. W kolejnych linijkach przedstawiamy jednak co najmniej dwie wskazówki dotyczące tytułów, czyli książek konkretnych autorów, które ogólnie (również naszym zdaniem) uznawane są za TOP. Ponadto podpowiemy również gdzie, jak i za ile można je pobrać. Jeśli nasz wybór nie jest dla Ciebie wystarczający, po prostu wpisz w Google słowa takie jak „TOP audiobooków 2020” lub „Wybór audiobooków do pobrania”.

  • Audiobooki-Jo Nesbo: można je znaleźć w Martinus (ok. 13 euro) oraz w aplikacji Audiolibrix (4-5 euro)
  • Audiobooki - Dominik Dán: można je znaleźć w ofercie księgarni Martinus (np. tytuł "Roots of Evil" - 10,95 euro), na stronie Publixing.com (średnio 8 - 14 euro za książkę), także w aplikacji Audiolibrix (4-5 euro) oraz na Heurece
Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.


Nowe programy

Amazon Shopping 28.11.2.100

Aplikacja mobilna do zakupów

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sieć społecznościowa w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Google Pay

Płatność telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Zegar na komputer stacjonarny

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Pilot do telewizora w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Gra mobilna (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Wyodrębnianie plików RAR

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Gra kasyno na komputer

Demo

0 kB

Dzwoni budzik 4.06

Budzik z własną melodią

Freeware

0 kB

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Gang Beasts 0.0.3

Gra komputerowa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11859 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 2 dni

Košík

Reklama | Łączność |