Co to jest POLECENIE PING? Jak wykonać TEST PING?

6.6.2023 23:32  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Reszta

Czy kiedykolwiek przegrałeś grę tylko dlatego, że Twój komputer był zbyt wolny, aby odpowiedzieć? Coś takiego może odrzucić człowieka. Prawdopodobnie automatycznie zrzuciłeś winę na połączenie internetowe. Ale co, jeśli problem leżał gdzie indziej?

Co to jest ping?

Ping (Packet InterNet Groper) to metoda, dzięki której można znaleźć najkrótszy czas potrzebny do wysłania i odebrania niewielkiej ilości danych. W praktyce oznacza to czas potrzebny komputerowi na otrzymanie odpowiedzi z serwera po drugiej stronie. Podawana jest w milisekundach (ms). Optymalna wartość Ping wynosi do 50 ms. Im niższa wartość, tym lepsza jakość połączenia. Informacja o wartości Ping jest ważna zwłaszcza dla graczy grających w gry wieloosobowe, dla nich Ping od 0 do 50 ms jest idealny, ale liczba od 50 do 100 też jest akceptowalna.

Wysoki ping nie musi zależeć tylko od złego połączenia internetowego. Chociaż na opóźnienie (czas odpowiedzi lub połączenie) największy wpływ ma dostawca połączenia internetowego (ponieważ zapewnia on prędkość Internetu), problem często może leżeć po stronie sprzętu (niewystarczająca pojemność pamięci RAM lub wydajność karty graficznej). Przestarzały router może również zwiększyć wartość Ping, a tym samym spowolnić czas reakcji. Złośliwe oprogramowanie lub wirusy również mogą mieć negatywny wpływ na wartość Ping, dlatego należy regularnie sprawdzać komputer pod kątem obecności wirusów. Jeśli grasz w gry, im dalej jesteś od serwera, tym wyższy jest Ping i odwrotnie, jeśli łączysz się z bliższym, wartość Ping powinna spadać - dlatego zawsze lepiej jest łączyć się z bliższym serwerem podczas gry.

Jak wykryć ping?

Jak możemy sprawdzić wartość ping? To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest jeszcze więcej testerów Ping - jeśli nie masz nic przeciwko prostemu, laickiemu rozwiązaniu, jest test Ping online, ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to sprawdzić samodzielnie za pomocą poleceń w systemie Windows, możesz to zrobić za pomocą wiersza poleceń za pomocą polecenie ping. Szczegółowo wyjaśnimy również tę metodę tutaj.

Ping jest określany za pomocą testu ping. Jeśli chcesz uprościć sobie życie i od razu uzyskać wynik, możesz znaleźć test online, na przykład na tej stronie. Wystarczy kliknąć przycisk „Go”, a ta strona wybierze odpowiedni serwer do zdiagnozowania i sprawdzenia stanu połączenia. Bardzo proste, prawda?


Istnieje również oprogramowanie, które wykonuje test ping. Aplikacja Ping Monitor, która może monitorować do pięciu lokalnych lub zdalnych serwerów, sprawdza połączenie między dwoma interfejsami sieciowymi, testując Ping w określonych odstępach czasu. Może to być przydatne, gdy trzeba sprawdzić, czy serwer jest online, jakie jest jego obciążenie itp. Następnie możesz znaleźć wszystkie informacje na przejrzystym wykresie. Możesz pobrać tę bezpłatną aplikację tutaj.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś nowego i zagłębić się w problem, zdecydowanie użyj testera Ping, do którego możesz uzyskać dostęp za pomocą wiersza poleceń na swoim komputerze. Ponieważ większość komputerów korzysta z systemu Windows, wyjaśnimy działanie polecenia Ping w tym systemie operacyjnym.

  • 1. Najpierw otwórz wiersz polecenia, naciskając „start” i wpisując „cmd” w polu wyszukiwania. Po naciśnięciu „enter” pojawi się linia poleceń.
  • 2. Wprowadź polecenie Ping, wpisując w wierszu poleceń „ping + nazwa adresu IP” lub „ping + nazwa hosta”. Dla lepszego zrozumienia - nazwa hosta to zwykle adres jakiejś witryny, a adres IP to lokalizacja komputera w sieci lokalnej lub Internecie. Zatem nasze polecenie może wyglądać albo tak - "ping www.tahaj.sk" (jeśli używamy nazwy hosta), albo tak - "ping 87.236.194.77" (jeśli używamy adresu IP). Jeśli chodzi o adres IP, istnieje prosty widżet, który służy do znajdowania wewnętrznego i zewnętrznego adresu IP, użytkownicy mogą nawet ustawić wyświetlanie obciążenia sieci, prędkości wysyłania i pobierania. Na tej stronie możesz dowiedzieć się więcej na ten temat i od razu pobrać. Możesz też łatwo znaleźć swój adres IP na speedtest.net.

Ale wróćmy do polecenia Ping. Dane wyjściowe polecenia Ping są teraz wyświetlane w wierszu poleceń. W tej linii widzimy, co robi polecenie. Wyświetli wprowadzony adres, a także wyświetli listę wysyłanych danych. Na przykład:

Pingowanie tahaj.sk [87.236.194.77] z 32 bajtami danych:

W treści danych wyjściowych polecenie Ping wyświetli informację o czasie oczekiwania na odpowiedź z odpowiedniego adresu IP. Litery TTL oznaczają liczbę przeskoków (urządzeń na ścieżce), przez które pakiety musiały przejść podczas transmisji. Im mniejsza jest ta wartość, tym mniej routerów przeszedł pakiet. „Czas” rejestruje w milisekundach, ile czasu zajęło ustanowienie połączenia. Na przykład:

Odpowiedź z 87.236.194.77: bytes=32 time=38ms TTL=55

Na koniec możesz przeczytać podsumowanie wyświetlane na ekranie po zakończeniu operacji. Utracone pakiety oznaczają, że połączenie z podanym adresem IP jest zawodne i dane są tracone podczas transmisji. W podsumowaniu znajdziesz również średni czas trwania połączenia. Jeśli masz komputer Apple Mac, test Ping wykonujesz trochę inaczej. Przejrzysty samouczek znajdziesz w tym filmie. Jednak test Ping można również łatwo wykonać online.

Pomiar pingu

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o tych wartościach ping. Im niższy Ping tym lepiej dla nas - połączenie jest szybsze. Wartość od 0 do 50 ms (milisekund) jest idealna dla wszystkich internautów - nawet dla graczy, którzy mają naprawdę duże wymagania. Nieco gorzej jest, gdy ping wynosi 50-100 ms. Nadal jest to dopuszczalne w grach, które nie są bardzo wymagające, ale sprawiałyby problemy w przypadku bardziej złożonych tytułów. Liczba 100-200 ms to już koszmar dla graczy, ale bez problemu można wysyłać, odbierać pliki i surfować po Internecie. Ale to nie wystarczy do wideokonferencji i gier. Wartość 200-1000 ms jest prawie nie do przyjęcia dla wszystkich użytkowników i przyniesie więcej nerwów niż jakiejkolwiek korzyści. Ta liczba zmusi Cię do natychmiastowego rozwiązania problemu.

Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.


Nowe programy

Grindr 24.6.0

Czat gejowski

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Amazon Shopping 28.11.2.100

Aplikacja mobilna do zakupów

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sieć społecznościowa w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Google Pay

Płatność telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Zegar na komputer stacjonarny

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Pilot do telewizora w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Gra mobilna (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Wyodrębnianie plików RAR

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Gra kasyno na komputer

Demo

0 kB

Dzwoni budzik 4.06

Budzik z własną melodią

Freeware

0 kB

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11861 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 4 dni

Košík

Reklama | Łączność |