Nieznany numer!? Jak dowiedzieć się, kto do mnie dzwonił?

6.6.2023 23:34  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Mobilny

Dzwonią do ciebie nieznane numery? Niektórzy z nas z zasady nie podejmują takich kontaktów z powodu niechcianych ofert, ale wiele osób musi odpowiedzieć na dzwonek. Możesz jednak dowiedzieć się, kto do ciebie dzwonił, bez konieczności rozmawiania z dzwoniącym. Jak wykryć, kto do mnie dzwoni?

Jak dowiedzieć się, kto dzwonił do mnie z numeru telefonu?

Znalazłeś nieznany numer w swoim telefonie w rejestrach nieodebranych połączeń, chociaż nie spodziewasz się połączenia lub jesteś obecny przy dzwoniącym urządzeniu, ale nie jesteś zainteresowany rozmową z osobą, która agresywnie Ci proponuje telewizję kablową lub nowy zestaw garnków po drugiej stronie linii. Typowy powód, by nie odbierać telefonu i zastanawiać się, kto do mnie dzwonił.

Oddzielnym rozdziałem świata telefonów są rozmowy wszelkiego rodzaju oszustów, którzy po oddzwonieniu zaczynają obciążać Cię nieprzyjemnie wysokimi kwotami. Niewiedza, czyj to numer telefonu, może kosztować dziesiątki euro. Nie powinieneś nic płacić, jeśli po prostu odbierzesz numer, ale tylko wtedy, gdy oddzwonisz.

Dowiedzenie się, kto dzwoni, skutecznie chroni nie tylko Ciebie, ale także Twoich bliskich, zwłaszcza seniorów, którzy są bardzo bezbronni wobec oszustów telefonicznych. Operatorzy próbują blokować te kontakty, ale nie zawsze jest to możliwe. W 2018 roku dodatkowo pojawiły się niebezpieczne numery telefonów z zagranicy, ale wyglądały jakby były z Pragi. Istnieją setki podobnych oszustów.

Weryfikacja numeru jest zatem koniecznością. Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się kształtowi przedrostka. Te słowackie są określane jako +421. Numer krajowy po numerze kierunkowym ma domyślnie dziewięciocyfrowy format. Numer telefonu w innej formie wskazuje na możliwość połączenia zagranicznego.


Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto dzwonił iz jakiego konkretnie kraju, możesz zajrzeć bezpośrednio na stronę https://telefonny.zoznam .sk/medzinarodne -preferences/. Alternatywnie Wikipedia dostarczy Ci również listę lub możesz również znaleźć numer, na przykład na stronie internetowej T-Mobile. Szereg wyspecjalizowanych stron internetowych odpowie ci, czyj to numer.

Uważaj na „osiemset” i „dziewięćset”

W szczególności seniorzy powinni zdać sobie sprawę, że nie jest ważne, aby zwracać uwagę tylko wtedy, gdy dzwoni nieznany numer. Powinniśmy również uważać, gdy nazywamy siebie.

Tzw linia 800, czyli tak długo, jak dzwonimy pod numer 800, jest bezpłatna. Jednak w przypadku kodów od 810 do 819 i od 830 do 839 oraz od 843 do 846 dzwoniący również uczestniczy w płatności. Linie 900, 906 i 909 są wtedy naliczane za minutę.

Jak znaleźć nieznany numer, gdzie szukać numeru telefonu?

Obecnie znalezienie numeru jest bardzo łatwe. Można dowiedzieć się, kto do mnie dzwonił z telefonu stacjonarnego i komórkowego. Można jednak powiedzieć, że telefon stacjonarny jest mniej ryzykowny. Nie da się tego tak łatwo zmienić, prawdopodobnie oddzwoni do ciebie osoba o poważnych intencjach.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, kto dzwonił, jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Wpisz liczbę w dokładnej formie. Wypróbuj wiele opcji wprowadzania ze spacjami i bez między cyframi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Google wskaże Ci bezpośrednio właściciela kontaktu.

Jeśli numer należy do niezamówionego marketingu, strony internetowe, które zbierają numery, zwykle zobaczysz na pierwszych stronach wyszukiwarki internetowej, z opcją natychmiastowej oceny połączenia i dodania komentarza.

Identyfikator numeru telefonu

Obecnie w słowackim internecie jest wiele stron internetowych, które mogą pomóc w wykryciu obcych numerów.

W ten sposób można nauczyć się bezpośrednio pracować z ich bazami danych. Na portalach takich jak https://www.ktomivolal.eu/, www neznamecislo.sk lub www.overcislo.sk można znaleźć obszerną bazę danych zawierającą setki tysięcy numerów telefonów. Masz bardzo dużą szansę, że rzeczywiście znajdziesz numer, którego szukasz. Ustalenie, kto dzwonił, to kwestia chwili.

Oczywiście są też oceny użytkowników. W przypadku połączeń niechcianych są one oczywiście w większości negatywne, ponieważ w większości przypadków są to oferty marketingowe różnego typu, często bardzo niekorzystne dla konsumentów.

Użytkownicy nauczyli się dość aktywnie bronić przed nieznanym numerem telefonu, a te bazy danych użytkowników pomyślnie się rozrastają.

Kto nazwał mnie aplikacją

Łatwym sposobem sprawdzenia, kto dzwonił z numeru, którego nie znasz, jest aplikacja o trafnej nazwie Kto do mnie zadzwonił.

Możesz też łatwo wyszukać w nim numer. Zawiera bazę nieznanych numerów telefonów, działa połączona z wyszukiwarką KdoMiVolal.eu. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu operacyjnego Android i jest dostępna bezpłatnie w Google Play.

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację. Nie tylko odpowie na pytanie, kto dzwonił, ale może automatycznie zablokować numer telefonu, który znajduje się w bazie z negatywną oceną. Blokowanie numerów telefonów na Kto do mnie dzwonił można również ustawić zmiennie w razie potrzeby. Jeśli chcesz pomóc innym dowiedzieć się, czyj numer dzwoni, możesz oczywiście dodać własny komentarz.

Jak dowiedzieć się, kto do mnie dzwonił, używając numeru, gdy nie masz pod ręką internetu? Aplikacja ma tę dużą zaletę, że działa również offline. Interfejs SK jest oczywistością dla aplikacji Kto mi votal.

Jak inaczej dowiedzieć się, kto jest właścicielem numeru telefonu

Telemarketing to często nieprzyjemna, ale zasadniczo nieszkodliwa czynność. Co zrobić, gdy nieznany numer terroryzuje Cię nawet wielokrotnie i dzwoni np. w nocy? Oczywiście możesz blokować stałych rozmówców i ignorować dzwoniących z nieznanych numerów.

W niektórych przypadkach jednak niechciany kontakt przeradza się w tzw stalkingu i cała sytuacja przybiera poważniejszy wymiar i trzeba zacząć się bronić. Stalking jest w tym kraju klasyfikowany jako przestępstwo.

W takim przypadku Twój operator pomoże Ci znaleźć numer telefonu i zidentyfikować jego właściciela. Obowiązek ten wynika w szczególności z § 67 ust. 1 ustawy o komunikacji elektronicznej. Ma prawo pobrać opłatę za zidentyfikowanie nękającego numeru.

Jeśli nie uda ci się uzyskać odpowiedzi z publicznie dostępnych źródeł, rozwiązanie zagadki, kto dzwoni, jest nadal bardzo łatwe. Na stronie tel-zoznam.sk możesz wpisać numer telefonu, z którego dzwonisz, a poznasz nazwisko właściciela w ciągu 3 minut. Usługa jest płatna w wysokości 3,40 euro.

Kto dzwonił do mnie z telefonu komórkowego z ukrytego numeru

Znalezienie właściciela określonego numeru telefonu jest zatem stosunkowo łatwe. Czy ukryty numer wielokrotnie próbuje się z Tobą skontaktować?

Możliwe jest również znalezienie właściciela numeru telefonu. Pomoże Ci operator komórkowy, który za opłatą dowie się, jaki to numer. Alternatywnie możesz bezpośrednio skontaktować się z policją, która zażąda tych samych informacji od operatora. Jednak w takim przypadku nie będziesz musiał nic płacić. Przygotuj dokładną datę i godzinę, kiedy nieznany rozmówca skontaktował się z Tobą.

Chociaż w wielu przypadkach może to być rozrywka dla nastolatków, eksperci ostrzegają, aby nie lekceważyć pytania, kto dzwonił. Zawsze można dowiedzieć się, do kogo należy numer telefonu. Za anonimową osobą może kryć się niestabilna psychicznie i niebezpieczna osoba, która zamierza „wyrównać rachunki” ze swoją ofiarą. Dowiedzenie się, kto do mnie dzwonił, może ostatecznie zaoszczędzić nie tylko kilku nieprzyjemnych chwil podczas rozmowy telefonicznej, ale także zapobiec poważnym problemom.

Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.

Download Accelerator Manager 4.5.25

Szybsze pobieranie z Internetu.

36

Freeware

Ad-aware Free Antivirus+ 12.4.930.11587

Wykrywacz oprogramowania szpiegującego

36

Freeware

34

Freeware

SUPERAntiSpyware Professional 6.0.1212

Wykrywacz oprogramowania szpiegującego.

32

Shareware

GIMP 2.8.16 Portable

Edytor map bitowych.

31

Freeware

GameThrust 2.9.2.2013

Przyspieszenie łącza internetowego i systemu do grania w gry komputerowe.

30

Shareware

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

29

Freeware

Actual Transparent Window 8.6.1

Spraw, aby okna systemu Windows były przezroczyste.

29

Shareware

GetDataBack for NTFS 4.32

Odzyskaj usunięte pliki.

29

Shareware

Visual Web Ripper 2.124.2

Zapisywanie danych ze strony internetowej.

29

Trial

inne programy »


Nowe programy

Amazon Shopping 28.11.2.100

Aplikacja mobilna do zakupów

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sieć społecznościowa w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Google Pay

Płatność telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Zegar na komputer stacjonarny

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Pilot do telewizora w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Gra mobilna (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Wyodrębnianie plików RAR

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Gra kasyno na komputer

Demo

0 kB

Dzwoni budzik 4.06

Budzik z własną melodią

Freeware

0 kB

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Gang Beasts 0.0.3

Gra komputerowa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11859 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 2 dni

Košík

Reklama | Łączność |