Jak nagrywać rozmowy?

6.6.2023 23:32  | 
Tahaj.sk

Kategorie: Mobilny

Na pewno nie raz podczas rozmowy telefonicznej pomyślałeś, że chciałbyś nagrać rozmowę i odsłuchać ją później. Czasem nie zaszkodzi nagrać długą listę zakupów, wyjaśnienie trudnego problemu czy podejrzaną rozmowę telefoniczną. Z tego artykułu dowiesz się, jak nagrać rozmowę i dlaczego czasami nagrywanie nie działa tak, jak powinno.

Jak nagrywać rozmowy?

Podczas nagrywania przede wszystkim musimy zawsze upewnić się, że nie sprawiamy nikomu niedogodności oraz że nagrywanie naszych rozmów jest legalne. Do nagrywania rozmów obowiązuje prawo, zgodnie z którym nagrania mogą być dokonywane tylko za zgodą osoby, którą chcesz nagrywać. W przeciwnym razie naruszasz prawo do prywatności. Więcej informacji o tym, kiedy nagrywanie jest legalne, znajdziesz tutaj

Rozmowy można nagrywać na różne sposoby - albo za pomocą różnych aplikacji do nagrywania rozmów, albo na przykład za pomocą urządzeń nagrywających.

Urządzenia nagrywające to urządzenia zaprojektowane specjalnie do nagrywania rozmów. Zarejestrowane dane są w nich zapisywane na karcie SD i przesyłane przez sieć. Istnieje kilka rodzajów rejestratorów rozmów, z których możesz wybierać. Niektóre posiadają również funkcję nagrywania dźwięku w pomieszczeniu. Ofertę urządzeń nagrywających znajdziesz również na tej stronie.

Na rynku można znaleźć również kilka programów do nagrywania rozmów, w ofercie szeroka gama aplikacji, czy to na system operacyjny Android, czy Apple.

Usługę nagrywania i archiwizacji rozmów oferuje np. Telekom. Niesie to ze sobą różne korzyści - nagranie odbywa się po stronie Telekomu, nagrania są przechowywane na ich serwerach, a także łatwo dostępne na portalu internetowym. Telekom oferuje usługę przede wszystkim podmiotom, które mają obowiązek archiwizacji ruchu głosowego.


Dzisiaj jednak nie dzwonimy już tylko przez naszych operatorów, ale korzystamy też z Messengera, Vibera czy Whatsappa. Tak więc kwestia nagrywania ma tutaj również zastosowanie. Te aplikacje same w sobie nie mają funkcji nagrywania rozmów, więc musimy skorzystać z innych aplikacji do tego przeznaczonych.

Jeśli chcesz nagrywać rozmowy, nawet jeśli dzwonisz online, wypróbuj Rejestrator rozmów - Cube ACR - pozwala nagrywać nie tylko zwykłe rozmowy, ale także rozmowy z aplikacji Messenger, Whatsapp i Viber. Możesz zobaczyć jego opis i pobrać tutaj.

Jeśli chodzi o rozmowy Skype, można je również nagrywać za pomocą aplikacji Call Recorder, ale jest też aplikacja zaprojektowana specjalnie dla Skype. Pamela Call Recorder to profesjonalna aplikacja, która pozwala nagrywać nie tylko dźwięk, ale także rozmowy wideo Skype. Ponadto możesz kopiować kontakty i przekazywać do niego pocztę. Jest dostępny do pobrania na tej stronie.

Jeśli nagrywanie rozmów na telefonie komórkowym to dla Ciebie za mało i interesuje Cię nagrywanie na komputer, odpowiednia jest dla Ciebie aplikacja Callhunter, która umożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych i wszystkich wejść audio. Nagranie jest następnie zapisywane na dysku twardym lub w dzienniku programu Microsoft Outlook w formacie MP3 lub WAV. Jeśli chcesz tę aplikację, możesz ją pobrać tutaj.

Nagrywanie rozmów — iPhone

Nagrywanie rozmów na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Apple jest również możliwe tylko za pomocą specjalnych aplikacji. Niektóre są płatne, na przykład w Call Recorder - IntCall, nagrywanie kosztuje 10 centów za minutę. Z tej aplikacji warto korzystać, jeśli nagrywasz rozmowy tylko od czasu do czasu.

TapeACall: Rejestrator rozmów może być używany całkowicie za darmo od samego początku, ale po pewnym czasie pobierana jest opłata za nieograniczone nagrywanie (4,99 miesięcznie). Jeśli często nagrywasz rozmowy, warto skorzystać z tej aplikacji.

Ale są też takie, które umożliwiają bezpłatne nagrywanie rozmów na iPhonie. Call Recorder for iPhone Calls to aplikacja oferująca możliwość pozyskiwania kredytów, za które można następnie bezpłatnie dzwonić lub nagrywać rozmowy za pośrednictwem aplikacji. Kredyty można zdobyć oglądając reklamy. Jeśli nie przesyłasz zbyt często, warto skorzystać z tej aplikacji, ponieważ nie będziesz musiał nic płacić za przesyłanie.

Nagrywanie rozmów — Android

Dobrze znanym problemem związanym z nagrywaniem w systemie Android jest to, że aplikacje do nagrywania rozmów nie zawsze działają niezawodnie, często pojawiają się błędy w postaci słabej jakości dźwięku, nagrywania tylko jednego mówcy lub braku nagrywania. Powodem tych problemów jest to, że w 2015 roku programiści Androida wycofali interfejs aplikacji-systemu, który umożliwiał nagrywanie rozmów w 2015 roku jako część Androida 6. Ta czynność nie jest legalna, chyba że masz wyraźną zgodę mówcy. Ale twórcy aplikacji znaleźli błąd w systemie, który pozwolił im opracować aplikacje do nagrywania, dzięki którym nagrywanie rozmów jest teraz możliwe na Androidzie 6, 7 i Androidzie 8. Ale aplikacje są mniej więcej tymczasowe i nie są obsługiwane, więc nic dziwnego , że czasami działają gorzej niż byśmy chcieli.

Jedna z klasycznych i przejrzystych aplikacji na Androida nazywa się Call Recorder. Możesz wybrać rozmowy, które chcesz nagrać, a następnie odtwarzać, zapisywać i usuwać je w razie potrzeby. Oprócz funkcji nagrywania możesz skorzystać z funkcji nagrywania głosu - dyktafonu. Możesz pobrać aplikację z tej strony.

Inną dobrze znaną aplikacją jest aplikacja Call Recorder, która ma bardzo podobne funkcje do Call Recorder, ale jej zaletą jest to, że możesz wypróbować darmową wersję przed zakupem wersji płatnej. Więc najpierw sprawdź, czy aplikacja będzie działać na twoim urządzeniu. Możesz go obejrzeć tutaj

Te aplikacje są przeznaczone tylko dla systemów Android od 4 do 8, w przypadku systemów Android 9 i 10 programiści zablokowali nagrywanie rozmów na poziomie systemu, więc aplikacje do nagrywania w ogóle nie działają w tym systemie operacyjnym. Na niektórych telefonach komórkowych Xiaomi, Samsung lub Huawei aplikacje działały pomimo tych ograniczeń systemowych, ale inne musiały obejść się bez przesyłania.

Jednak ze względu na duże zapotrzebowanie na nagrywanie rozmów, w tym roku opracowano aplikację Phone Assistant firmy Google, która zawiera już tę funkcję. Aplikacja jest przeznaczona na system Android w wersji 9 i nowszej, aby można było ją przesłać do pracy, należy ją zaktualizować do najnowszej wersji. Jednak nie działa we wszystkich krajach i regionach, ponieważ przesyłanie jest w niektórych miejscach nielegalne.

Gdy po raz pierwszy nagrywasz rozmowę w tej aplikacji, zostaniesz ostrzeżony, że jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie lokalnych przepisów dotyczących nagrywania rozmów. Gdy rozpoczniesz nagrywanie, druga strona zostanie automatycznie poinformowana, że ​​rozmowa jest nagrywana, jeśli zatrzymasz nagrywanie, rozmówca również zostanie poinformowany o zakończeniu nagrywania.

Wszystkie nagrania są przechowywane na urządzeniu, aby zachować je jako prywatne, kopie zapasowe połączeń nie są tworzone poza urządzeniem. Nagranie można następnie znaleźć w folderze Historia, odtworzyć je ponownie lub udostępnić za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji, takich jak e-maile i wiadomości.

Andrej Nowak

Absolwent uczelni informatycznej, ma 6 lat doświadczenia w pisaniu artykułów technologicznych. Jego profesjonalne podejście i znakomita zdolność do wyjaśniania skomplikowanych tematów dostarczają czytelnikom klarownego i przydatnego spojrzenia na świat technologii cyfrowych.

Download Accelerator Manager 4.5.25

Szybsze pobieranie z Internetu.

36

Freeware

Ad-aware Free Antivirus+ 12.4.930.11587

Wykrywacz oprogramowania szpiegującego

36

Freeware

34

Freeware

SUPERAntiSpyware Professional 6.0.1212

Wykrywacz oprogramowania szpiegującego.

32

Shareware

GIMP 2.8.16 Portable

Edytor map bitowych.

31

Freeware

GameThrust 2.9.2.2013

Przyspieszenie łącza internetowego i systemu do grania w gry komputerowe.

30

Shareware

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

29

Freeware

Actual Transparent Window 8.6.1

Spraw, aby okna systemu Windows były przezroczyste.

29

Shareware

GetDataBack for NTFS 4.32

Odzyskaj usunięte pliki.

29

Shareware

Visual Web Ripper 2.124.2

Zapisywanie danych ze strony internetowej.

29

Trial

inne programy »


Nowe programy

Amazon Shopping 28.11.2.100

Aplikacja mobilna do zakupów

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sieć społecznościowa w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Google Pay

Płatność telefonem

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Zegar na komputer stacjonarny

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Pilot do telewizora w telefonie komórkowym

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Gra mobilna (Android, iPhone)

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Wyodrębnianie plików RAR

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Gra kasyno na komputer

Demo

0 kB

Dzwoni budzik 4.06

Budzik z własną melodią

Freeware

0 kB

Farmer´s Life 10

Gra komputerowa

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Gra internetowa na PC

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otwieranie plików w różnych formatach

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Gra wyścigowa na PC

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program do tworzenia drzewa genealogicznego

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Gang Beasts 0.0.3

Gra komputerowa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

inne nowe programy »

Nowe aktualizacje

Yawcam 0.8.0

Praca i działanie kamery internetowej

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Montaż, tłumaczenie napisów do filmów

Freeware

0 kB

Seamonkey 2.53.18

Przeglądarka internetowa

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikacja 3.4.1

Moja karta klubowa TESCO na telefon komórkowy

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Aplikacja mobilna do inteligentnych i tańszych zakupów

Freeware

0 kB

Jedność COOP-u 3.8.3

Zniżki, promocje i ulotki dla telefonów komórkowych

Freeware

0 kB

Spotify

Słuchaj muzyki w Internecie

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

Program CAD kompatybilny z plikami AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Program edukacyjno-dydaktyczny z zakresu matematyki i geometrii

Freeware

48,6 MB

Krokomierz do telefonu 1.1.2

Aplikacja do liczenia kroków i monitorowania kalorii

Freeware

0 kB

Wattpad

Sieć społecznościowa dla czytelników i autorów opowiadań

Freeware

0 kB

foodora PL 23.11.0

Zamawianie i dostawa jedzenia (aplikacja)

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Potężny język programowania.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizacja z komputerem i telefonem komórkowym

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikacja Mapy Google na Androida

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test wydajności komputera - wymagające graficznie gry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Wyszukaj zduplikowane lub podobne pliki

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Edycja / ulepszanie zdjęć selfie

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Szybka przeglądarka internetowa

Freeware

84,6 MB

więcej aktualizacji »

logo

11859 programy do pobrania za darmo

Ostatnia aktualizacja przed 2 dni

Košík

Reklama | Łączność |